Kim jestem i o czym jest ten blog?

Tworzę pod marką Thomas Voland i od niemal dekady mieszkam w Bangkoku. Fotografuję modelki, retuszuję zdjęcia, używam nowych technologii, coraz lepszych A.I. i o tym wszystkim jest mój blog. Robię też 3D oraz nagrywam podcast „Nadgryzieni”.

Jestem kojarzony głównie ze zdjęciami beauty, jednak zdarza mi się robić też fashion, testy i inne zdjęcia z modelkami. Zazwyczaj są to sesje w świetle studyjnym, ale nie tylko. Na blogu poza opisywaniem jak rozstawiam oświetlenie, poruszam też sprawy retuszu i sprzętu z tym związanego. Znajdziesz tu sporo szczegółowych poradników, które są na bieżąco aktualizowane. Mam też platformę Voland.studio, na której zamieszczam komercyjne treści, bardzo wysokiej jakości – są tam moje kursy, akcje do Photoshopa itd. Prowadzę też regularnie darmowe webinary, w których każdy może brać udział i czasem staram się coś opublikować na YouTube, aczkolwiek pisanie to zdecydowanie moja ulubiona forma.

Newsletter

Zdarza mi się przez dłuższy czas nie wysyłać maili, ale jeśli coś publikuję, to zawsze pamiętam by o tym poinformować newsletterem. Dodatkowo kilka razy w roku staram się organizować bezpłatne webinary dot. retuszu lub fotografii. Wpisz się na moją listę, a dostaniesz info. W każdej chwili możesz się wypisać.

Najnowsze wpisy

Ostatnie publikacje związane z fotografią, retuszem i artystycznymi A.I.

10 lat temu… Jak w dekadę zmienił się świat, technologia i fotografia

Bardzo dziwnie zapamiętujemy przeszłość – niektóre odległe wydarzenia często wydają się dopiero co mieć miejsce, a inne, całkiem świeże, jakby się stały w poprzedniej epoce. Trochę ponad 10 lat temu zacząłem pisać tego bloga i dzisiaj przypomnę wam, w jakim świecie wtedy żyliśmy, zarówno od strony technologicznej, fotograficznej i nie tylko. Jestem pewny, że czytając […]

Read More

Prywatne

Trochę informacji o mnie

Kim jestem i o czym jest ten blog?

Tworzę pod marką Thomas Voland i od niemal dekady mieszkam w Bangkoku. Fotografuję modelki, retuszuję zdjęcia, używam nowych technologii, coraz lepszych A.I. i o tym wszystkim jest mój blog. Robię też 3D oraz nagrywam podcast „Nadgryzieni”.

Jestem kojarzony głównie ze zdjęciami beauty, jednak zdarza mi się robić też fashion, testy i inne zdjęcia z modelkami. Zazwyczaj są to sesje w świetle studyjnym, ale nie tylko. Na blogu poza opisywaniem jak rozstawiam oświetlenie, poruszam też sprawy retuszu i sprzętu z tym związanego. Znajdziesz tu sporo szczegółowych poradników, które są na bieżąco aktualizowane. Mam też platformę Voland.studio, na której zamieszczam komercyjne treści bardzo wysokiej jakości – są tam moje kursy, akcje do Photoshopa itd. Prowadzę też regularnie darmowe webinary, w których każdy może brać udział i czasem staram się coś opublikować na YouTube, aczkolwiek pisanie to zdecydowanie moja ulubiona forma.

Nagrywam podcast – co piątek nowy odcinek

W każdy piątek o 9:00 na żywo i tego samego dnia w aplikacjach podcastowych.