Kim jestem i o czym jest ten blog?

Tworzę pod marką Thomas Voland i od niemal dekady mieszkam w Bangkoku. Fotografuję modelki, retuszuję zdjęcia, używam nowych technologii, coraz lepszych A.I. i o tym wszystkim jest mój blog. Robię też 3D, nagrywam podcast “Nadgryzieni”.

Jestem kojarzony głównie ze zdjęciami beauty, jednak zdarza mi się robić też fashion, testy i inne zdjęcia z modelkami. Zazwyczaj są to sesje w świetle studyjnym, ale nie tylko. Na blogu poza opisywaniem jak rozstawiam oświetlenie, poruszam też sprawy retuszu i sprzętu z tym związanego. Znajdziesz tu sporo szczegółowych poradników, które są na bieżąco aktualizowane. Mam też platformę Voland.studio, na której zamieszczam komercyjne treści bardzo wysokiej jakości – są tam moje kursy, akcje do Photoshopa itd. Prowadzę też regularnie darmowe webinary, w których każdy może brać udział i czasem staram się coś opublikować na YouTube, aczkolwiek pisanie to zdecydowanie moja ulubiona forma.

Nagrywam podcast – co piątek nowy odcinek

W każdy piątek o 9:00 na żywo i tego samego dnia w aplikacjach podcastowych.

Najnowsze wpisy

Ostatnie publikacje związane z fotografią, retuszem i A.I.

Topaz Photo AI – sztuczna inteligencja do ratowania zdjęć: powiększanie, wyostrzanie i odszumianie

Jeśli ktoś ma zdjęcia w niskiej rozdzielczości, nieostre i/lub zaszumione, to bardzo możliwe, że Topaz Photo AI jest narzędziem dla niego. Mowa zarówno amatorskich zdjęciach, jak i o tych z profesjonalnych sesji zdjęciowych. Tematyka również jest bardzo szeroka – sprawdza się w zdjęciach ludzi, przyrodzie, marcro itd. Prezentację przykładów zacznę od ludzi, a później wymieszam […]

Read More

Prywatne

Trochę informacji o mnie