Search
Close this search box.

Zrobiłem listę tych bardziej znanych polskich agencji modelek i tych nieco mniej znanych także. Wszystko jest podane razem z linkami do ich stron internetowych, fanpage i wszystkiego innego. Są też też odnośniki do dyskusji o danych agencjach – zwróćcie uwagę, że te dyskusje zaczynały się często wiele lat temu, więc to co jest na pierwszych stronach będzie już od bardzo dawna zupełnie nieaktualne – najlepiej czytać tylko kilka ostatnich stron, które są najbardziej na czasie (przy każdym poście jest podana data jego napisania).

Oglądając profile modelek nie sugerujcie się tak do końca ich wymiarami – te często się zmieniają i są nieaktualne. Wzrost też należy traktować tylko orientacyjnie – jest naciągany tak, żeby był bliższy ideałowi. I tak modelka 183 cm wzrostu pewnie będzie wpisana jako 181, a 171 cm jako 173. Oczywiście nikt nie da modelce 10 cm mniej lub więcej. Jeśli ta sama modelka jest w kilku agencjach, to czasem w każdej ma wpisany inny wzrost. Zdarza się też, że na stronach www są dziewczyny, które już zerwały kontrakt. jednak to dotyczy w szczególności zagranicznych agencji.

Chcesz wiedzieć więcej o modelingu?

Temu jak funkcjonuje ta branża poświęciłem jeden z artykułów. Warto go przeczytać, jeśli jeszcze nie masz doświadczenia w tym zawodzie: „Modeling i agencje modelek„.

Lista polskich agencji modelek:

Jedna odpowiedź