Search
Close this search box.
yt-thumbnail2

Sztuczna inteligencja vs. fotografowie i A.I. kontra prawo

Ostatnio dużo u mnie sztucznej inteligencji, związanej ze zdjęciami. Najpierw pokazywałem jak przyspieszyć dzięki niej retusz w sposób, który nie wygląda jak żenujące filtry Photoshopa, tylko jak praca wykonana przez retuszera. Później zdałem relację z testowania DALL-E 2, czyli najbardziej zaawansowanego A.I. tworzącego sztukę – grafiki, obrazy, „zdjęcia” itd:

Natomiast dzisiaj mam dwa, a nawet trzy nagrania…

1. Rozmowa w podcaście „Niezłe aparaty” – czy A.I. zabije fotografię?

To mój ponowny udział w podcaście „Niezłe Aparaty”. Tym razem Jacek Siwko wypytał mnie o tematy, jakie poruszałem w artykule o DALL-E, o możliwości jakie daje A.I. i o zagrożenia dla pracy fotografa:

To nagranie w wersji audio jest też dostępne we wszelkich aplikacjach podcastowych, wystarczy wyszukać w nich „Niezłe Aparaty”. Warto też wejść na stronę Niezłych Aparatów, bo są tam linki do wszystkiego o czym mówiłem.

2. Sztuczna inteligencja vs. prawo

Drugie nagranie będzie lada moment przetworzone przez YT i to moja rozmowa z prawnikiem Wojciechem Wawrzakiem o tym jakie prawa ma A.I; kto jest właścicielem tego co powstaje przy jego użyciu itd:

3. Prawo w fotografii (niezwiązane z A.I.)

Dodatkowo omówiliśmy kilka spraw związanych z prawem w fotografii, ale nie więc wydzieliłem je do osobnego wideo:

Darmowy kurs o prawie w fotografii

W rozmowie z Wojtkiem kilka razy wspominaliśmy darmowy kurs o prawie, w którym omówiliśmy wszelkie zagadnienia związane z wizerunkiem, prawem autorskim, podatkami itd. W sumie przerabiamy w nim ponad 30 tematów, np. w którym momencie kończy się inspiracja, a zaczyna plagiat. Kurs można zgarnąć tutaj.

Udostępnij