Search
Close this search box.

Poniżej znajdują się opinie od uczestników szkoleń, które organizuję (tutaj się można zapisać). Część z nich została napisana na forach internetowych lub wysłana mailem. Od września 2014 zbieram opinie użytkowników przez ankietę, którą mogą wypełnić po szkoleniu – źródło jest podane przy każdym komentarzu.

30.10.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Bardzo się cieszę, że miałem okazję uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Ciebie. Z przyjemnością słuchałem wszystkiego o czym mówiłeś, bo swoją wiedzę i doświadczenie przekazywałeś w wyjątkowo ciekawy sposób. A ponadto wchodziłeś w tematy pokrewne (m.in. sprzętowe, które mnie bardzo zainteresowały), ściśle związane z warsztatem retuszera, co jest niewątpliwie zaletą i wyróżnikiem Twoich szkoleń. Przyznam, że zakres tematyczny całości był dość złożony, na wysokim poziomie merytorycznym. Mam też świadomość, że opanowanie omawianych przez Ciebie metod pracy i narzędzi wymagać będzie wielu, wielu godzin pracy przy retuszu. Ale wiem jednocześnie, że teraz będzie mi łatwiej nabrać doświadczenia. Również dzięki materiałom do pracy, które udostępniłeś po zakończeniu szkolenia. Raz jeszcze dziękuję :-) Liczę na kolejne spotkanie w niedalekiej przyszłości!

Mario Zabrocki

20.10.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Co tu dużo mówić, techniki przedstawione przez Tomka usprawniają mój retusz, co prawda do mistrza mi jeszcze daleko :D… Trzeba ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Teraz przynajmniej wiem co robiłam dobrze a co źle. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję!

16.10.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Duża dawka wiedzy podana w przyjazny sposób. Na spokojnie, na luzie, bardzo miło i sympatycznie. Jeżeli będzie w przyszłości jakiś „ciąg dalszy” na 100% wezmę udział. Myślę że niezależnie od stopnia wiedzy każdy coś nowego się dowie.
M.P. – szkolenie Gdańsk wrzesień 2014

13.10.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Szkolenie u Tomka pokazało mi czym jest naprawdę dobry retusz. Niestety większość tutoriali dostępnych w internecie pokazuje jak zepsuć zdjęcie a nie zachować jego szczegóły. Do tej pory nie wiedziałem nawet jak bardzo potrzebuje dobrego monitora i tabletu piórkowego. Jeśli ktoś się zastanawia czy warto to zdecydowanie polecam bo Tomek ma naprawdę ogromną wiedzę na ten temat, chętnie odpowiada na pytania i świetnie prowadzi szkolenia.
Pozdrawiam
Ariel

06.10.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Świetne przygotowanie do prowadzenia zajęć. Konkret bez wodolejstwa. Duża wiedza i doświadczenie. Tak w skrócie oceniam warsztaty z obróbki prowadzone przez Tomasza. Sporo pracy czeka jednak w domu. Podczas zajęć nie ćwiczy się zdobytej wiedzy a jedynie otrzymuje notatki, filmy i potrzebne akcje. Należy to wziąć pod uwagę.

24.10.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Duża porcja praktycznej wiedzy podana w bardzo przystępnej formie. Jako początkujący w temacie nie czułem się ani przez moment zagubiony. Wszystko podane na tacy…
PS. Bardzo podobał mi się sposób prowadzenia wykładu. Główny wykład na temat retuszu przeplatany krótszymi ale bardzo treściwymi opowiadaniami na temat oświetlenia, monitorów, tabletów itp. Pozwoliło to zachować fajne tempo i przez to moją czujność do samego końca :)

24.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Prowadzący przygotowany i chętnie udzielał wyczerpujących odpowiedzi, to jedyny plus tego wykładu. Wykład z PS – taka forma szkolenia według mnie jest pomyłką !!! Szkolenie prowadzone dość szybko, bez możliwości zanotowania chociaż najważniejszych rzeczy (ciemno na widowni). Materiały, owszem dostaliśmy, ale to nie są autorskie materiały, tak naprawdę w sieci podobnych artykułów, książek jest mnóstwo. Wieczorek po wykładzie niewiele szczegółów pamiętałem, bez gruntownego zapoznania się z materiałami dalej nie pójdę. Gdyby szkolenie miało formę warsztatową to miałoby to sens, wykład dla mnie to strata czasu i pieniędzy. Nie wezmę już udziału w takiej formie szkolenia.
Szkolenie wyraźnie nastawione pod reklamę konkretnych produktów i jako takie powinno być znacznie tańsze, koszt 450zł. za wykład to za drogo.

18.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Doskonale przekazana wiedza na temat narzędzi do profesjonalnego retuszu, konkretnie, na temat. Dodatkowy atut to przygotowane materiały po szkoleniu.

18.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Niesamowita wiedza w temacie Photoshop, przygotowanie miejsca do pracy, sprzęt do retuszu o fotografowaniu podejrzewam również, choć to nie mój temat. Szkolenie świetne, ciekawe techniki użycia narzędzi i materiały, które warto byłoby kupić nawet bez szkolenia.

18.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Sporo rzeczy wiedziałem jeśli chodzi o kalibrację i rodzaje monitorów (sam mam już X-Rite i1Display Pro, który był polecany ;). Z retuszu oglądałem wiele różnych chaotycznych poradników, ale tu wszystko było dokładnie po kolei pięknie wytłumaczone. Szkolenie może nie jest dla zupełnie początkujących osób, dlatego nie nudziłem podstawami podstaw. Pytałem czasem o dość szczegółowe sprawy i zawsze były dobrze wytłumaczone przez prowadzącego.

17.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Szkolenie przeprowadzone bardzo profesjonalnie, wiedza prowadzącego po prostu oszałamiająca. Jedyne co mogę zarzucić, to mój zbyt niski stopień znajomości PS. Z drugiej zaś strony T.Pluszczyk pokazał, jak można dużo uzyskać dzięki PS, więc na pewno będę dalej zgłębiać temat i w przyszłości ponownie wybiorę się na to szkolenie:)

16.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Dla początkujących, średniozaawansowanych, a i zaawansowani mieli okazję do wymiany doświadczeń, przekaz czytelny, choć wiedzy dużo i do przyswojenia całości potrzebna jest jeszcze praktyka, i jeszcze raz praktyka

14.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Szkolenie bardzo przydatne takze dla kogos nie zainteresowanego robieniem fotografii lub własnych zdjęć. Mnie interesuje przerabianie zdjęć na tekstury do modeli 3d i retusz z tym związany i dzięki szkoleniu zyskałam kilka nowych narzędzi dzięki którym taki retusz będzie bardziej dokładny i szybszy.
Pojawiły się także elementy poprawiania fotografii do druku, co przyda się w mojej pracy.
Bardzo dziękuję!

14.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Zajmuje się fotografią zawodowo jednak mój profil fotograficzny jest nieco inny. Na zajęcia do Tomka zapisałem się bo od czasu do czasu wykonuję sesje portretowe oraz typowe beauty. Jedyne czego brakowało mi w tym aby tego typu sesje robić na najwyzszym poziomie to retusz. Tomek jest mistrzem świata i okolic w tym co robi. Swietnie przekazana wiedza, duzo merytoryki i zupełnie nowe światło rzucone na kwestie retuszu. Czapka, beret i kapelusz z głowy przed nim. Wielkie dzięki za podzielenie się wiedza i serdeczne pozdrowienia. Łukasz

14.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Szkolenie dla osób pracujących w środowisku Photoshop oraz posiadających podstawową wiedzę. Format szkolenia dobrze przygotowany – praca na przykładowym zdjęciu oraz kolejności działań w zakresie retuszu ze zwróceniem uwagi na szczegółowe aspekty, jak ustawienia narzędzi, optymalizacja pracy itp. bardzo przydają się z praktycznego punku widzenia. Polecam dla osób poważnie myślących o profesjonalnym retuszu z zastosowaniem technik nieopisywanych w literaturze branżowej.

13.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Świetnie szkolenie dla ludzi zajmujących się fotografią i obróbką. Polecam każdemu kto posiadających już sporą wiedzę i pragnie ją uporządkować, uzupełnić i poszerzyć. Prowadzący, Pan Tomasz, jest świetnie przygotowany, posiada szeroką widzę poparta ogromnym doświadczeniem. Prezentuje materiał wykładu rzeczowo. Jest uporządkowany i dokładny, dzięki czemu szkolenie jest bardzo spójne i pełne. Do tego wszystkiego, Pan Tomek odpowiada na wszelkie pytania i chętnie dzieli się wiedzą, co w tym środowisku jest rzeczą wręcz niesłychaną… Zachęcam każdego, kto „już umie”, ale ciągle poszukuje i pragnie rozwijać się dalej.

11.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Profesjonalne podejście Pana Tomasza przekonuje najbardziej do wzięcia udziału w warsztatach. Zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę z retuszem, jak i te które już co nie co wiedzą, mogą liczyć na przydatne wskazówki i pomoc. Liczę na kolejne warsztaty skupione na bardziej zaawansowanej i problematycznej obróbce zdjęć.

10.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Szkoda, że całe szkolenie było na 2 zdjęciach. Spodziewałem się większej ilości wiedzy i tajników jak osiągnąć różne cele w retuszu. Pozdrawiam

10.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Świetnie przygotowane szkolenie, bardzo dobre materiały, merytoryka prowadzącego szkolenie, znajomość hardwaru i sofwaru przez Pana Tomasza Pluszczyka na najwyższym poziomie.

Pozdrawiam
J.Daszewski

10.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Szkolenie uważam za bardzo profesjonalne. Przygotowanie i wiedza na wysokim poziomie. Sporo wiedziałem, ale szczątkowo używałem tej wiedzy – na szkoleniu dostałem wszystko w pigułce, o niczym teraz nie zapomnę podczas retuszu :) Tomasz R.

10.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Fajnie usystematyzowana wiedza. Pomogło mi poukładać parę tematów. Polecam serdecznie Tomasza jako miłą i kontaktową osobę, starającą się odpowiedzieć na najdziwniejsze nawet pytania ;-)

09.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Człowiek o bardzo dużej wiedzy i umiejętności jej przekazania. Robią wrażenie metody i sposoby obróbki zdjęć zwłaszcza przy wykorzystaniu tabletu. Zakres wiedzy dotyczący monitorów i zarządzania kolorem bardzo duży. Sam problem zarządzania kolorem, przygotowania miejsca pracy może być oddzielnym tematem szkolenia. Ze względu na rodzaj zdjęć Pana Tomka (fashion + beauty) zupełnie inne podejście do procesu wywoływania raw. Każde pytania zadawane przez uczestników niezależnie od stopnia jego merytoryczności było omówione w zrozumiały sposób. Tablet piórkowy zmienia praktyczny sposób dotychczasowej obróbki – zamiana myszy na tablet jako głównego narzędzia retuszerskiego pociąga za sobą złamanie dotychczasowych sposobów i metod, a zwłaszcza przyzwyczajeń w pracy nad obrazem.
Bardzo wartościowe szkolenie, zdecydowanie warto w nim uczestniczyć. Pozdrawiam Darek Białystok

09.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Świetny prowadzący, specjalista pełną gębą, do tego w bardzo przystępny sposób przekazał wiedzę. Konkretny, pomocny, znał odpowiedzi na wszystkie, nawet najdziwniejsze pytania. polecam gorąco :)

08.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Fantastyczne szkolenie i Super Prowadzący.
Polecam serdecznie!

07.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Sposób prowadzenia szkolenia oraz wkład i zaangażowanie Tomka oceniam na bdb.
Prosty , zrozumiały dla wszystkich sposób przekazywania wiedzy.

07.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Szkolenie było bardzo profesjonalnie przygotowane, prowadzący mimo że prezentował czynności dość szybko, to jednak przygotował dla uczestników świetne notatki i materiały które z pewnością przydadzą mi się podczas dalszej pracy z fotografią. Wiedza pana Tomka Pluszczyka na temat sprzętu i przygotowania miejsca do pracy jest doprawdy imponująca :)

06.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Bardzo dobrze było dowiedzieć się na tym szkoleniu, jak z podobnymi zadaniami związanymi z retuszem, które zwykle realizuje się wg swoich od dawna utartych schematów, radzi sobie ktoś inny! Współczesna ciemnia fotograficzna to kombajn, to myśliwiec F16… To samo można niby zrobić na wiele sposobów, ale de facto, wyniki są różne, częstokroć dzięki działaniu, którego się nie stosuje, a poznało na szkoleniu – lepsze. :) Po co dochodzić do tych samych celów po latach własnym sumptem metodą prób i błędów, skoro można osiągnąć je w krótkim czasie i od razu we właściwy sposób stosownymi zabiegami, w efekcie zyskując czas na dalsze szlifowanie swoich umiejętności retuszerskich? Polecam szkolenia Tomasza!

Andrzej

05.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Dobrze wydane pieniądze! Choć obróbką zdjęć zajmuję się blisko 12 lat to szkolenie pozwoliło mi usystematyzować wiedzę. Dobre prowadzenie i ogrom merytorycznej wiedzy. Polecam każdemu miłośnikowi obróbki zdjęć. Rafał

05.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Wiedza Pana Tomasza – robi wrażenie (zwłaszcza w stosunku do jego młodego wieku:-)) Dziękuję za kilka przydatnych wskazówek, które – mam nadzieję – już wkrótce staną się elementem mojej codziennej pracy.

05.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Szkolenie było bardzo ciekawe i pomocne, aczkolwiek raczej nie skierowane do osób, które nigdy nie miały do czynienia z Photoshopem – ale to tylko stwierdzenie faktu, dla mnie nie stanowiło większego problemu (chociaż oczywiście wszystko wyjdzie w praniu, kiedy sama spróbuję opanować techniki poznane w teorii). Terminologia związana ze sprzętem oświetleniowym – rodzajami świetlówek, gwintami etc. była natomiast trudna do zrozumienia dla osoby, która nigdy nie interesowała się taką tematyką. Miałam wrażenie, że ten fragment wykładu był skierowany bardziej do męskiej części słuchaczy. W celu poprawnego oświetlenia stanowiska pracy będę musiała zasięgnąć dalszej pomocy, aczkolwiek jeżeli chodzi o samą obróbkę, szkolenie oceniam jako naprawdę bardzo satysfakcjonujące. Poznałam dokładnie takie techniki, jakich nie znałam, a potrzebowałam i wiedziałam, że na pewno istnieją. Bardzo dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tym szkoleniu, mogę je zdecydowanie polecić!

05.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Na szkoleniu dowiedziałem się gdzie robiłem błędy w swojej obróbce, które obniżały znacząco końcową jakość pracy. Polecam szkolenie dla początkujących jak i średnio zaawansowanych.

2.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Absolutnie świetny człowiek. Sposób przekazania wiedzy na najwyższym poziomie….Po wyjściu ze szkolenia nic z tego co usłyszałem nie stanowiło dla mnie czarnej magii. Zdecydowanie, z czystym sumieniem polecam.

02.09.2014, źródło: Ankieta dotycząca szkolenia z września 2014:

Polecam Tomka. Metody retuszu, o których mówi na szkoleniu, są doszlifowane i umożliwiają szybką i efektywną pracę. Można za ich pomocą nie tylko profesjonalnie przygotować zdjęcie typu beauty czy fashion. Można je również użyć do projektów hobbystycznych, uzyskując wysoką jakość w postprocessingu. Wiedza podana jest w przystępny i otwarty sposób i przepleciona z podstawami tyczącymi monitorów, tabletów i budowy stanowiska pracy.

26.02.2014, źródło: Piotr B. (link):

(…) Tomasz okazał się być sympatycznym, otwartym facetem z dużą wiedzą, którą przekazywał bez stresu i napinki. Otrzymywałem odpowiedź praktycznie na każde pytanie, nawet te dotyczące jego planów zawodowych (kibicuję!) (…) Czytaj całość – link.

25.02.2014, źródło: Janusz K. /mail:

Również dziękuje za super szkolenie i gratuluje tak fachowej wiedzy, bo naprawdę żeby to wszystko „ogarnąć” to trzeba mieć lata praktyki.

24.02.2014, źródło: Dominik T. /mail:

Byłem na szkoleniu 24-go w Katowicach.
Dla mnie, bardzo przydatne, czas zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia :) Zapewne w pełni nie wykorzystam technik retuszerskich z Twojego szkolenia, aktualnie nie mam takiej potrzeby, bo przy fashion czy portrecie aż taka precyzyjna obróbka nie jest niezbędna. Z pewnością natomiast nowo poznane patenty zacznę stosować zamiast starych, faktycznie psujących zdjęcia.

Gratuluję wiedzy!

21.02.2014, źródło: Grzegorz R. /mail:

Dzięki za wspaniałe szkolenie i super ciekawy wykład:-) Właśnie ćwiczę mój Bamboo, jakoś idzie!!! To dla mnie zupełnie nowe doświadczenia, chociaż fotografuję już kilkadziesiąt lat!!! Ale człowiek uczy się całe życie. Jeszcze raz dziękuję, serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia.

20.02.2014, źródło: Wojtek P. /MakoweABC (link)

(…) Tomek niesamowicie mnie wciągnął w swoją prezentację i to w temat, który mnie generalnie nie interesuje… Zainspirował mnie tym jak pracuje, bo z jednej strony korzysta z Photoshopa w bardzo zbliżony sposób i podobnymi narzędziami, ale z drugiej kilka czynności robi w zupełnie inny sposób. To właśnie jego podejście do pewnych zadań mnie tak zaciekawiło – zawsze fajnie poznać inne sposoby dotarcia do tego samego celu. (…) Czytaj całość – link.

17.02.2014, źródło: Irma E. /mail:

Bardzo dziękuję za materiały i świetne szkolenie.
Życzę sukcesów i niegasnącej pasji!

17.02.2014, źródło: Maciej G. /mail:

Panie Tomaszu,

bardzo dziekuję!
Szkolenie było świetne,
pracuję jako grafik od nastu lat,
a sposób pana pracy był dla mnie zupełną nowością…

17.02.2014, źródło: Krystian N. /mail:

Dziękuje za ciekawe szkolenie. Miło zobaczyć inne podejście do tematu. Życzę dalszych sukcesów i mam nadzieje na kolejne spotkanie.

12.02.2014, źródło: Diana D. / mail:

Bardzo dziękuję za możliwość wzięcia udziału w Pana szkoleniu. Rozwiał Pan wiele moich wątpliwości i na 100 % przyspieszył obróbkę. W pełni profesjonalne szkolenie i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie było lania wody i nie tracił Pan czasu na obrabianie całych zdjęć. Świetna metoda, u mnie się sprawdziła.

11.02.2014, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link)

No to ja się wypowiem, bo na kursie byłem wczoraj. Kurs był bardzo fajnie prowadzony, wszystko jest w miarę jasne, jeśli ktoś widział wcześniej Photoshopa… Tomek (mam nadzieję, że się nie obrazi, że go tak po imieniu…hehe) ma dużo wiedzy i potrafi ją przekazać tłumacząc dlaczego robi coś w określony sposób a nie tylko że tak „bo tak”. Jednym słowem ja kurs polecam, nadal pewnie będę noga z obróbki ale to dlatego, że fotografuję na co dzień coś innego… jednak na ten kurs poszedłem z premedytacją, aby nauczyć się czegoś o obróbce ludzi na zdjęciach… także jeśli ktoś siedzi w temacie fotografowania modelek, a obróbka sprawia mu jakiś problem to chyba warto się na ten kurs wybrać. :)

11.02.2014, źródło: Zbyszek J. /mail:

Bardzo dziekuję. Fotografią zajmuję sie raczej po amatorsku, no moze troszkę bardziej, ale pan otworzył mi oczy na mozliwości PS. Teraz będę się bawił z korzyscią i dla mnie i dla mojej firmy.

10.02.2014, źródło: Marcin K. /mail:

Przede wszystkim dziękuję za maila z plikami pomocniczymi (wszystko działa).
Dzięki za super szkolenie – jestem bardzo zadowolony. Mimo, że coś tam ugryzłem youtubowo, to jednak na żywca o wiele lepiej + Twoje porady co czasem lepiej robić (w porównaniu do innych tutoriali) a czego nie – są bezcenne. Mam nadzieję, że będę potrafił wcielić to w życie.

29.10.2013, źródło: Andrzej S. /mail:

Dziekuje serdecznie za przesłane pliki oraz szkolenie we Wrocławiu, otwarło mi ono kilka zamknietych drzwi ;)

27.10.2013, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link):

Byłem, zobaczyłem i nie żałuję.
Dobrze wydane pieniądze.
Polecam bez żadnego „ale”.

25.10.2013, źródło: Katka S. /mail:

Dzięki za szkolenie i materiały. Bardzo nam się podobało, gdybyś organizował coś jeszcze we Wrocławiu daj proszę znać.

25.10.2013, źródło: Krzysztof F. /mail:

Tomku, dziękuje za interesujący i dobrze podany wykład. Nie wiedziałem że jeszcze tyle mnożna. Bardzo duża i przydatna dawka wiedzy. Przy okazji dziękuje za dosłane materiały.

24.10.2013, źródło: Robert P. /mail:

Dziękuję za materiały i bardzo ciekawe szkolenie. Sporo rzeczy w pigułce – jak dla mnie – super!

11.10.2013, źródło: Aleksandra W. /mail:
Dzięki za fajne szkolenie i za przesłanie materiałów do dalszej pracy.
Mam nadzieję, że pomoże mi dopracować swój warsztat.

10.10.2013, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link):

Polecam -Tomek jest ekspertem w tym temacie,opowiada bardzo ciekawie. Materiał jest na tyle obfity że faktycznie nie trzeba robić notatek.Kawał dobrego kursu, wiedzę można czerpać garściami.Dzięki Tomek

10.10.2013, źródło: Adam J. /mail:

Dzięki za świetne szkolenie – naprawdę było warto ;)

18.09.2013, źródło: Piotr L. /mail:

Dzięki za przeciekawe zajęcia. Jesteś profesjonalnie przygotowany to prowadzenia warsztatów, jestem pod wrażeniem.
Jest dokładnie tak, jak mówiłeś podczas warsztatów, ja pracuję w Photoshopie od werji 3 lub 4 jako grafik, ale odkąd zacząłem zajmować się fotografią a teraz trochę „liznąłem” retuszu, odkrywam że ten program ma zupełnie inne, nieznane mi dotąd możliwości – bardzo ciekawe doświadczenie, które również promieniuje na to, co robię jako grafik. :). Jeszcze raz dzięki za warsztaty i do zobaczenia

12.08.2013, źródło: Iza M. /mail:

Chciałam bardzo serdecznie podziękować za piątkowe warsztaty. Osobiście uważam, że były bardzo dobre. Opowiadasz o obróbce zdjęć nie tylko w bardzo interesujący sposób ale tez bardzo szczegółowo, za co chylę czoła. Dziękuję. Teraz przyszedł czas na własne ćwiczenia i mama nadzieję, że dzięki wiedzy zdobytej dzięki Tobie PS teraz będzie już łatwiejszy, a zdjęcia pięknie wyretuszowane!

12,04.2013, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link):

Polecam szkolenie z retuszu u Tomka, bardzo dokładnie opowiada o tym jak i w jaki sposób retuszuje zdjęcia. Jakie narzędzie do czego służy, jak je wykorzystywać. Mnóstwo cennych wskazówek, o których nawet nie słyszałem/widziałem. Na każde pytanie Tomek jest w stanie odpowiedzieć. Tomek posiada ogromną widzę na temat retuszu jak i samego fotografowania. Na warsztatach z fotografowania również pokazywał sztuczki o których nie słyszałem. Skutecznie przekazana wiedza :)
Na pewno to nie są moje ostatnie warsztaty u Tomka :) Polecam!

01.04.2013, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link):

Chciałbym również polecić warsztaty z obróbki zdjęć u Tomka, bardzo profesjonalnie i ze zrozumiałością przekazanie tych czystko praktycznych wskazówek. Tomek posiada ogromną wiedzę widać od razu że zna się na rzeczy dlatego Bardzo ale to Bardzo Polecam !!.

 20.03.2013, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link):

Muszę przyznać, że pieniądze wydane na warsztaty u Tomka to dobrze spożytkowane pieniądze!! Wiele się zmieni w mojej pracy w PS po tych warsztatach. Szacun za wiedzę i pasję dla Tomka.

01.03.2013, źródło: użytkownik Nikoniarze.pl (link):

Ja też kilka dni temu skorzystałem z kursu Tomka, tyle, że wybrałem się do niego. I był to dobry wybór, bo oprócz PS mogliśmy jeszcze porozmawiać o innych istotnych rzeczach. I podobnie jak wyżej moja wiedza o obróbce częściowo pójdzie do kosza i niektóre nawyki muszę po prostu zmienić. Warto było też pojechać i porozmawiać o monitorach i oświetleniu. Co prawda teraz muszę przemodelować pokój i wymienić kilka rzeczy, ale było absolutnie warto.
Zaskoczyło mnie do jakiego stopnia Tomek wniknął w szczegóły oddawania kolorów na ekranie, drukarce i papierze foto. Nie zdawałem sobie z tego sprawy. Tomek pokrywa w trakcie swojego szkolenia obróbkę od początku aż po samo przygotowanie do wydruku.
Podziwiam pasję i wiedzę i szczerze polecam, a z Tomkiem mam nadzieję spotkać się na kolejnych warsztatach już całkiem niedługo.

28.01.2013, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link):

Parę dni temu miałem przyjemność skorzystania z pomocy” kursu” z obróbki przez skype prowadzonego przez Tomka skinny500, kurs trwał ponad 5 godz, moja dotychczasowa wiedza samouka poszła do kosza a Tomek pokazał mi krok po kroku Profesjonalne obrabianie zdjęć, kiedyś kombinowałem jak koń pod gore, 50 masek nie umiejętność wykorzystania narzędzi w PS itd. a teraz przekazał mi wiedzę przez Online nie tylko o obróbce ale także jak ustawić aparat, korzystanie z histogramu, jak skonfigurować PS i zapisać zdjęcie gdzie do tej pory myślałem ze to takie proste plus dostałem Filmiki do powtórki i ćwiczeń, poradził mi także z ustawieniem lamp w moim domowym studio, moje parasolki odbijające jako kontry idą w ….. albo jeszcze głębiej. z reszta co tu dużo gadać popatrzcie na jego zdjęcia.

Polecam kurs

22.11.2012, źródło: użytkownik forum Canon-Board.pl (link):

Mogę śmiało wystawić referencje Tomkowi. Byłem u niego w TG. Bardzo sympatyczna atmosfera, profesjonalne podejście do kursanta, same konkrety poparte przykładami, Tomek po ukończonym kursie przekazuje niezbędne pomoce aby wiedza i techniki nie ulotniły się z czasem. Zawsze gotowy, żeby odpowiedzieć na pytania, nie zbywa, jest cierpliwy. O co zapytam zawsze udziela szybkiej i konkretnej odpowiedzi. Każda złotówka wydana u Tomka jest warta tego co otrzymujesz w zamian. POLECAM!

27.09.2012, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link):

Ja również bardzo polecam warsztaty u Tomka. Dowiedziałem się wielu nowych rzeczy, a te które już wiedziałem zostały mi przedstawione zupełnie z innej strony. Jak już wspomnieli przedmówcy, profesjonalizm w czystej postaci, a otrzymane materiały – świetne.

07.09.2012, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link):

Również polecam. Profesjonalizm na najwyższym poziomie, wszytko zgodnie z opisem, fajne podejście do różnych spraw, nabrałem większego doświadczenia w retuszu portretów. Ogólnie jestem bardzo zadowolony materiały do nauki wartościowe. POLECAM !!!!!!!!!!!

18.08.2112, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link):

I ja polecam warsztaty z Tomkiem.

Byłem u niego w domu. Świetnie przekazana wiedza, wszystko czego nie wiedziałem szybko i sprawnie zostało mi przekazane :) Oczywiście również powarsztatowe pomoce w postaci plików graficznych, opisowych jak i filmików bardzo przydatne. Mogę się założyć, że również na każde pytanie dostanę szczerą i szybką odpowiedź.

16.08.12012, źródło: użytkownik forum Nikoniarze.pl (link):

Serdecznie polecam. Profesjonalizm na najwyższym poziomie, żadnych półśrodków albo wymijających odpowiedzi. Indywidualne podejście do każdego uczestnika, dostosowanie poziomu pod danego człowieka. W kilka godzin nauczyłem się więcej niż przez 2 lata w szkole fotograficznej. Bardzo dużo cennych informacji których nie znajdziecie w polskich tutorialach. Filmiki w wysokiej rozdzielczości które otrzymasz do domu aby nic Ci nie umknęło. Co więcej kontakt po szkoleniowy na najwyższym poziomie. Żałuje, że tak późno się zdecydowałem. Bardzo promocyjna cena jak za wkład pracy i dzielenie się swoją wiedzą którą zdobywał latami szkoleniowiec. Polecam!

5.08.2012, źródło: użytkownik forum Canon-Board.pl (link):

Jak wiemy widza kosztuje, ale nigdy wydane pieniadze na na wiedze ktora przynosi korzysci nie sa zmarnowane. Mialem pzyjemnosc miec z Tomkiem warsztaty. Poniewaz nie mieszkam w Polsce zrobilismy to via skype. I nie ukrywam, ze naszuczylem sie wiele. Czesc rzeczy widzialem czy wiedzialem wczesniej, ale co innego jest widziec a co innego jest uczyc sie w trakcie. Solidnie podana wiedza. Same konkrety, zadnego lania wody. Bez problemu uzyskalem odpowiedz na kazde zadanie pytanie.
Co do jakosci polaczenia i obrazu super. Dzwiek czysty bez przerywan, podobnie z obrazem. Jezeli ktos chce sie nauczyc retuszu, takiego z prawdziwego zdarzenia. Polecam, nie bedzie zalowal.